Ahoj všichni!
Přinášíme vám několik důležitých informací o letošní Praha – Lišce!
Závod bude! Současná opatření nám umožňují (a s největší pravděpodobností se to nezmění) závod uspořádat/absolvovat.Přesto nám nouzový stav a vládní opatření trochu zamotala plány. Týká se to zejména tradičního pozávodního posezení.
Současný stav nám umožňuje konat společenskou akci do maximálního počtu 20ti osob! Všichni, kdo chcete po závodě posedět, prosíme, doneste si s sebou:

1)  potvrzení o provedeném očkování, kdy u očkování uplynulo:

  • od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní,
  • od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní

2)  laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 v minulých 180ti dnech, ukončené RT-PCR testem či uplynutím karantény

3)  RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, ne starší než 72 hodin

Kdo se nebude schopen prokázat jedním z výše uvedených, může závod běžet, ale nebude vpuštěn do cílového prostoru. V takovém případě mu bude spočítán čas, zkontrolovány kontroly a bude moci zamířit domů.

Zároveň tímto upozorňujeme, že bude moc být současně v cíli maximálně 20 lidí. Budeme tak pokračovat v loňském modelu, kdy ti, co se již ohřáli a popili, uvolnili místo nově příchozím. Pravděpodobně tak nebude prostor pro výměnu dárků nebo jiné dlouhé posezení. Stejně tak musíme zdůraznit, že tento model budeme muset  striktně dodržovat, ať již kvůli nařízením, či určité „odpovědnosti“ vůči majiteli cílového prostoru. 

Již nyní víme, že se Praha – lišky zúčastní i mimopražští běžci. V případě překročeného limitu osob v cíli, upřednostníme a necháme v cíli ty, kteří čekají na vlak či dopravu domů. Věřím, že to všichni Pražáci pochopí a budou v tomto kroku solidární (nikomu se nechce mrznout na nádraží 😉 ).

V cíli budou k zakoupení teplé nápoje jako je svařák, čaj, káva…studené nápoje a nějaké malé občerstvení. Kdo chce, může donést na ochutnání nějaké to cukroví, ale znovu zdůrazňujeme…žádné velké akce 😉 . Vyhlášení se bude konat v místě cíle po doběhu posledního závodníka v limitu. V případě hojné účasti a nutnosti rotace v cílovém prostoru, budou diplomy předány umístěným na prvních jarních národních závodech, či zaslány emailem.

V cílovém prostoru poprosíme o důkladné nošení respirátorů, mimo konzumaci jídla a pití! Jedná se opět zejména o naši bezpečnost, ale i podmínky, stanovené Nařízením vlády.

Zároveň připomínáme povinnost nošení respirátorů v prostředcích hromadné dopravy a v uzavřených prostorách. 

V případě jakýchkoliv komplikací během závodu, neváhejte volat na telefonní čísla uvedené v pokynech. Jeden z nás bude vždy na příjmu! 

V případě jakýchkoliv dotazů, spojených s organizací a závodem samotným, neváhejte nás kontaktovat na přiložených emailech, rádi na vaše dotazy zodpovíme!

Díky a 5.12. Naviděnou

Ondra a Šimon